03.05.2016 Reportáž

Další půltucet pro Kovo! Mladší dorost postupuje do finálového turnaje!

Ve 20. kole přivítala Hostivař čtvrtý celek tabulky, TJ Kovo Praha. Vzhledem k výsledkům předchozího kola mohli mít domácí již po tomto zápase i statistickou jistotu prvního místa ve skupině a postupu do finálového turnaje.

20.kolo, neděle 1.5.2016

6:1

0:0,4:0,2:1

KOV

Kovo Praha

Branky a nahrávky: 20:03 Brabec (Kubeš), 21:58 Čejka (Kubeš), 23:36 Mazura (Němec), 27:10 Krupka (Jachek, Brabec), 42:39 Krupka (Jachek), 42:57 Mazura (Vaniš) .
Rozhodčí: Kettner, Záhora . Vyloučení: 10:9 . Využití: 1:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 30 . Střely na branku: 32:16 . Průběh utkání: 4:0, 4:1, 6:1 .

Dušák (od 31.Štoural) - Kubeš, Bianchi Ferrer, Ši.Kořínek, Macek, Šť.Kořínek, Němec, M.Nocar - Krupka, Brabec, Jachek, Zámečník, Čejka, Zyta, Vaniš, O.Nocar, Mazura, Maťocha

Kužela (Dub) - Kyclt, Němeček, Pátek, Šteg - Diviš, Matoušek, Opolský, Sklenář, Šteg, Vaňura, Vnuk

Přes pěkné a teplé počasí byl začátek zápasu poněkud vlažný. Hostivařští si vesele kombinovali kolem mantinelů, zatímco Kováci vykrývali prostor kolem branky a vyráželi k rychlým protiútokům. A protože žádná ze střel nebyla nikterak nebezpečná, v první třetině branka nepadla.

V druhé třetině se již začalo přiostřovat. V devatenácté minutě nejprve putoval na trestnou lavici hostivařský Štěpán Kořínek, ale protože ho za chvíli následoval Opolský z Kova, hrálo se ve čtyřech. A většího prostoru využili domácí k prvnímu gólu, který vstřelil Lukáš Brabec! Pár vteřin na to už seděli na trestné Kováci dva a Hostivař zkusila dvojnásobnou přesilovku. Tu sice nevyužila, tu klasickou už ale ano a bylo to 2:0. A protože na oba góly přihrával obránce Kubeš, dejme teď slovo jemu: "Při prvním gólu jsem vypíchl míček ze soupeřovi hole a za kruhy si ho sebral Lukáš Brabec, který zakončil přesnou a tvrdou střelou. U druhého jsem po nahrávce od Jirky Vaniše střílel zhruba od červené. Branku jsem sice netrefil, ale od mantinelu odražený míček dorazil do branky Čejkys". A to nebylo vše! Za další minutu a půl vyslal Němec do úniku Mazuru a ten zvýšil již na rozdíl tří branek. Když brankový účet podepsal po pěkné kombinaci celého prvního útoku Krupka, bylo o zápase víceméně rozhodnuto.

A protože chvílemi zákeřná hra Kova, které si bohužel rozhodčí příliš nevšímali, pokračovala i ve třetí třetině a protože se domácí rozhodli si to nenechat líbit, hrála se skoro celá v nekompletním počtu hráčů na hřišti. V jedné z mála minut, kdy se hrálo v pěti, se opětovně prosadil Krupka, po další nahrávce Jachka. A jak viděl své dvě asistence v utkání Dominik Jachek? "U toho prvního vznikla situace ze zvláštně zahraného vyhazování, kdy se míček ocitl sám před bránou, já se ještě rozhodl zvolit nahrávku na Mora, která prošla až na Dana a ten se o zbytek bezchybně postaral. Při druhém jsem vytěžil ze snahy soupeře hrát spíše hráče než míček, po tomto "souboji" byla cesta k bráně volná, kde byl opět Dan připraven před bránou. Tam už to bylo jednoduché." A když po pouhých patnácti vteřinách dorazil Vanišovu střelu do branky Mazura, už nic nebránilo vítězné oslavě prvenství ve skupině, které znamená jistou účast ve finálovém turnaji ve Světlé nad Sázavou.

Jan Němec (asistent trenéra) - "Měli jsme trochu vlažnější rozjezd, ale nakonec se ukázala kvalita a kombinační schopnosti našich hráčů. Jsem rád, že nám soupeř nedal nic zadarmo a mohli jsme si pořádně zahrát. Co mě naopak mrzí, byl chvílemi podivný přístup rozhodčích, který zbytečně rozbil jinak zajímavý zápas."