05.04.2017 Reportáž

A tým opět vítězný! Z Koma Areny si body neodvezla ani rezerva Kova!

Po jednoznačném zápase s Avirem přijel druhý den do Koma areny zcela jiný soupeř. Navíc měla Hostivař Kovu co vracet, když přišla o všechny body v posledních pěti minutách při posledním klání.

18.kolo, neděle 2.4.2017

5:2

3:1, 1:0, 1:1

KOV

Kovo Praha

Branky a nahrávky: 3:55 Staněk, 12:43 Zvolský (Kerouš), 13:13 Boreček (Píša, Janda), 24:29 Píša (Janda), 37:11 Novotný (Suchý, Hostinský) .
Rozhodčí: Procházka, Zaťko . Vyloučení: 10:9 . Využití: 2:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 20 . Střely na branku: 32:18 . Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1, 5:2 .

Janovec (od 31.Kovář) - Hostinský, Hradňanský, Michálek, Novotný, Přeslička, Suchý, Zvolský - Boreček, Brož, Janda, Ježek, Kalaš, Kerouš, Krupka, Palička, Píša, Staněk

Pernis - Krček, Pátek, Rydval, Dub - Hájek, Hirsch, Kolín, Matoušek Oktábec, Rabušic, Tesař, Tichý, Volkán

Domácí začali aktivněji a byli zásluhou Staňka ve čtvrté minutě odměněni. Poté se přes několik slibných šancí a přesilovek měnilo skóre až v závěru první třetiny, a to hned třikrát během 40 vteřin! Celé to odstartoval parádním obtočením se kolem brány kapitán Zvolský. Za 20 vteřin dokonal pěknou akci Boreček který výstavní střelou do víka mohl oslavit sobotní narození syna. Gratulujeme! Nicméně za dalších 20 vteřin snižoval na 3:1 Hirsch po špatném přebrání hráčů ve vlastním pásmu.

Ve druhé třetině se hra dá se říct vyrovnala, hodně ji totiž ovlivnil začátek, kdy hosté hráli přesilovku 5 na 3, bez úspěchu. Jediným střelcem v této části se tak stal dorostenec Píša, který se nejlépe zorientoval ve skrumáži před brankou a při signalizované výhodě zvýšil vedení na 4:1.

Třetí třetina se změnila v nemilosrdné bojiště, během ní bylo rozdáno 10 trestů a každý tým si zahrál přesilovku 5 na 3, kterou využil. Nejprve další dorostenec Novotný skvělou tečí před brankářem a necelé tři minuty poté hostující Tichý. V posledních dvou minutách hosté přistoupili k velmi agresivní hře, možná až za hranicí pravidel, ale ani to nemohlo Hostivaři zkazit radost z velmi úspěšného víkendu, který domácí přiblížil k udržení třetího místa.