22.09.2016 Turnaje

Emani a Mimoni! Minipřípravka se poprvé ukázala v akci!

V neděli 18. září zahájila svoji sezónu také minipřípravka. Po propršené noci nás čekal mokrý asfalt na Palmovce. Předpověď slibovala přeháňky, ale kromě jedné krátké přepršky bylo počasí příznivé. Hostivař nastoupila již tradičně na dva týmy. Tentokrát ovšem s netradičním pojmenováním HBC Hostivař Emani a dodatečně přiděleným názvem HBC Hostivař Mimoni.

Turnaje se zúčastnilo 6 týmů - domácí Kovo Praha, Kelti 2008 z Berouna, HBC Nové Strašecí, HBC Rakovník a 2 týmy HBC Hostivař.

Pohled Bílého týmu Emanů.

Hostivařští EMANI vstoupili do turnaje zápasy s Kelty a Novým Strašecím. V obou zápasech si dokázali vytvořit několik slibných šancí hned ze začátku a dostali se do vedení. To bohužel ani v jednom případě nedokázali udržet a nakonec dvakrát soupeři podlehli o jednu branku. V obou zápasech byli rovnocenným soupeřem a rozhodlo jen přesnější proměňování šancí.

Ve třetím zápase se Emani utkali s prvním týmem Hostivaře. Derby jak se sluší a patří, ve kterém nikdo nenechal nic zadarmo. Oba týmy braly po bodu za remízu. V dalším zápase bohužel Emany zaskočil tým Rakovníku, který i přes odpor hostíků po zásluze vyhrál.

V posledním utkání turnaje čekal na Emany tým domácího Kova, ve kterém si otevřeli střelnici a jednoznačně tým z Palmovky přehráli. Emani nakonec v turnaji obsadili 4. místo, hned za černým týmem z Hostivaře.

Komentář asistujícího trenéra Zdeňka Polesného
Na začátek sezóny byl turnaj solidně odehrán, ale umístění mohlo být i lepší. Je na čem pracovat. Nadchlo mne nasazení kluků, s jakým turnaj odehráli a že soupeřům nedali nic zadarmo. Hlavní však je, že se hokejbalem dobře bavili.

Pohled černého týmů (Mimoni)

V bráně si odbýval turnajovou premiéru Ondra Coufal a v poli bojovalo 7 hráčů: Šimon Režnárek a Filip Skála ostřílení loňskými boji v bílém baletu, rychlík a střelec Filip Hradil, dále Jakub Machula, Vojta Coufal, nováček Kryštof Tučný a benjamínek týmu Tomáš Kvasnička.

Pro Tomáše to byl první turnaj v kategorii minipřípravek. První turnajové zkušenosti ale Tomáš posbíral už v červnu v Berouně, na turnaji mikropřípravek.

V nezvykle brzkou osmou hodinu ranní jsme zahájili turnaj s mladičkým týmem domácího Kova a od začátku to byl zápas na jednu bránu. Nicméně kvůli velmi nepřesné střelbě to bylo v poločase jenom 1:0. Hlavně Filip Hradil a Vojta by mohli vyprávět. Šancí bylo na tři zápasy. V druhé půlce se obraz hry příliš nezměnil a boj se odehrával převážně v bezpečné vzdálenosti od Ondrovi brány, který tak nakonec zaznamenal hned při své premiéře čisté konto. Muška hostivařských střelců se v druhé půli přeci jenom částečně srovnala a zapsali jsme si první dva body za výhru 4:0. Dva góly vstřelil Filip Hradil a po jednom přidali Kuba Machula a Filip Skála.

Bez přestávky jsme hned hráli další zápas proti HBC Rakovník. Už od pohledu bylo jasné, že nás čeká mnohem těžší a fyzicky vyspělejší soupeř. To se také potvrdilo a brzy jsme prohrávali o 2 góly. Poté přišlo snížení z hole Kuby Machuly. Ne, že by nás Rakovník vyloženě přehrával, ale byl mnohem efektivnější v proměňování šancí a velmi dobře mu také chytal brankář. V druhé půli soupeř navýšil na 4:1. Šimon ještě vykřesal naději na zvrat, ale vice gólů už se nám vstřelit nepodařilo a zápas skončil 4:2 pro Rakovník.

Po krátké pauze se na Palmovce odehrálo první hostivařské derby této sezóny. Skóre na 1:0 pro černý tým otevřel po pěkné individuální akci Filip Hradil a stav 1:0 vydržel až do poločasu. Na začátku druhé půle vyrovnával povedenou dorážkou Matěj Havlík a tento stav vydržel i přes několik šancí na obou stranách až do konce. Zajímavostí byly celkem 3 trestné nájezdy nařízené ve prospěch černého týmu. Ani dvakrát Vojta a jednou Kuba si však na Jirku Kotíka v bráně bílého týmu svými fintami nepřišli. Bylo vidět, že Jirka je má z tréninků přečtené.

Ve zbytku turnaje nás čekala dvojice soupeřů, proti kterým ztratil druhý hostivařský tým v obou případech nadějná vedení. Povede si černý tým lépe? Proti Novému Strašecí jsme nezačali nejlépe a poměrně brzy úřadovala růžová hokejka jediné dívky na turnaji v dresu soupeře a bylo to 0:1. Nicméně, v poli jsme však měli lehkou převahu, kterou po několika slibných příležitostech zužitkoval Filip Hradil ve vyrovnání. A aby toho nebylo málo, o chvíli později Filip posílá hostivařské do vedení. Hned na začátku druhého poločasu Filip završil hattrick a zajistil nám vedení o dva góly. Přibližně minutu před koncem zápasu soupeř zásluhou dívky s růžovou holí ještě snižuje na 2:3, ale vyrovnat se mu již nepodařilo. Černý tým si tedy připisuje druhou výhru na turnaji a podle ostatních výsledků si zajistil minimálně třetí místo.

Po náročném zápase přišla vhod krátká přestávka na přípravu na poslední zápas s Kelty. Přestávka týmu prospěla a na Kelty se naši hráči vrhli jako lvi utržení ze řetězu a hned jsme měli několik slibných šancí. Opařený soupeř se však rychle oklepal a z nenápadné akce se dostal do vedení. Poté se hra vyrovnala, ale více šancí jsme měli my. Brankář Keltů dlouho odolával. Kelti si však počínali i nedovoleně a z trestného střílení vyrovnal povedenou střelou pod břevno Filip Hradil. Těsně před poločasem strhl vedení na stranu Hostivaře Šimon a do druhé půle jsme vstupovali s cílem vedení udržet. Bohužel se to nepodařilo a po dvou podobných situacích, kdy před bránou vždy zůstali dva nekrytí hráči Keltů, soupeř strhává vedení na svoji stranu. To však nebylo zdaleka vše a čekala nás infarktová koncovka. Nejprve se ocitl v obrovské šanci hráč Keltů, ale Ondra vytáhl nejlepší zákrok celého dne a nebezpečnou střelu vyrazil. Hned z protiakce krásně střílel Vojta, ale bohužel trefil jenom břevno branky hostů. Poté se hra rychle přesunula zpět před naší branku, kde však soupeř 6 vteřin před koncem fauluje Kubu a dostáváme ideální možnost skóre vyrovnat. Napětí, především mezi diváky by se dalo krájet. Brankář Keltů však nájezd se štěstím likviduje a poslední zápas na turnaji prohráváme 2:3.

Na turnaji jsme tedy skončili třetí po vyrovnané bilanci 2 výher, jedné remízy a 2 proher. Ke zklamání kluků, především těch, kteří se na medailové příčce umístili poprvé, se medaile tentokrát nerozdávaly. Je určitě třeba vyzdvihnout čistou hru černého týmu. Za celý turnaj byl proti nám odpískán pouze jeden faul, zatímco na naše hráče bylo faulů celkem 6.